Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

«РОДИНА – НЕ МІСЦЕ ДЛЯ НАСИЛЬСТВА»

У рамках щорічної акції «16 днів проти насильства» в Шевченківському НВК проведено круглий стіл «Родина – не місце для насильства»

Організатори заходу - фахівці «Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі», котрі здійснюють профілактичні виїзди в населені пункти району. Учасники - сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах, проживають на території Шевченківської, Дептівської, Великосамбірської сільських рад та виховують дітей віком від 2 до 14 років.

Мета заходу: сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дитини чи інших членів родини; вивчити права дітей, обговорити питання, як захиститися від будь-якого насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.

Директор Конотопського РЦСССДМ Ірина СОБОРА спільно із начальником служби у справах дітей Тетяною ТОЧИЛЕНКО, психологом КЗ «Інклюзивно-ресурсного центру» Конотопської районної ради Наталією ЧОРНОРУБАШКІНОЮ, інспектором ювенальної превенції Конотопського відділу поліції Олександром ШЕШЕНЕЮ ознайомили дорослих членів родин з поняттям насильства в сім’ї та його видами.  Надали практичні поради щодо запобігання та протидії домашньому насильству, попередили про наслідки та відповідальність вчинення насильства в родинному колі.

Поки дорослі обговорювали проблеми насильства в сім’ї, діти разом зі спеціалістами Центру позашкільної роботи відділу освіти  Конотопської РДА    виготовля́ли оберіг для власної оселі «Ключниця».

Під час круглого столу були розповсюджені інформаційно- просвітницькі матеріали. На згадку про захід діти, в якості подарунків, отримали канцелярські набори.

«Домашнє насильство – це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати» - наголосила директор Конотопського РЦСССДМ Ірина СОБОРА.