Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

У нинішніх кризових умовах актуальною проблемою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», здійснення заходів з недопущення випадків нелегальної зайнятості населення та реалізація гарантій оплати праці.

На жаль, чимало співвітчизників доволі толерантно ставляться до «тіньової» зайнятості і заробітної плати. Проте, наймаючись на роботу, громадянам слід пам'ятати, що зазначені явища - це тимчасове благо, яке має негативні наслідки перш за все для самого працівника:

  • позбавляє можливості отримати гідну пенсію у майбутньому. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам, а низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії;
  • відсутні гарантій на безпечні, здорові умови праці, відпочинок, оплату лікарняного, страхових виплат у разі нещасного випадку на виробництві чи профзахворювання, допомоги по безробіттю, тощо.

Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатами «в конвертах».

Повідомляємо, що з приводу надходження пропозицій неофіційного працевлаштування та «тіньових» заробітків можна звертатися  за телефонами  Конотопської районної державної адміністрації: (05447) 2-35-79, (05447) 2-63-95.

У котре нагадуємо, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця - це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника!