Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СТАН ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ НА ТЕРИТОРІЇ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

Відповідно до Положення про Територіальну державну інспекцію  питань праці у Сумській області, затвердженого наказом Державної інспекції України з питань праці від 15.11.2011 № 11, основним завданням інспекції є здійснення нагляду та забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства роботодавцями області. В межах компетенції у рамках існуючих юридичних процедур державні інспектори праці забезпечують постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання області трудового законодавства шляхом проведення перевірок та вжиття заходів щодо притягнення порушників трудового законодавства до адміністративної, кримінальної та дисциплінарної  відповідальності.

На території Конотопського району упродовж 1 півріччя 2014 року посадовими особами інспекції проведено 5 перевірок додержання трудового законодавства , з яких 1 – за пропозицією правоохоронних органів.

У 4 роботодавців  району виявлено 25 порушень трудового законодавства, зокрема, з питань оплати праці – 7 , з питань робочого часу та відпочинку –4 ,трудових договорів – 1, з питань невиконання нормативів робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів -1 , з питань порядку ведення трудових книжок – 7, інші порушення  трудового законодавства -5. За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено 4 приписи, за виконанням яких встановлено контроль. До кожного порушника трудового законодавства вжито заходів  реагування, передбачених чинним законодавством.

До правоохоронних органів спрямовано матеріли 1 перевірки для прийняття рішення згідно зі ст.214 КПК України про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. Крім, цього за результатами перевірок суб’єктів господарювання, що знаходяться на території району, складено та передано до суду 2 протоколи про адміністративні правопорушення, по яких судами винесено 4 рішення, з них 4  накладенням штрафних санкцій на суму 3,1 тис. грн..

За невиконання вимог припису 1 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно с. 188-6 КУпАП ( сума штрафних санкцій – 1360 грн.).

Відповідно до положень державними інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності : упродовж 1 півріччя 2014 року внесено 1 таке подання.

Положенням про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 386 та Порядком проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних   органів, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики  України від 02.07.2012 № 390 передбачено, що Державна інспекція України з питань праці та її  територіальні органи відповідно до покладених завдань здійснюють контроль за додержанням  законодавства про працю та  загальнообов”язкове  державне соціальне страхування  в частині забезпечення реалізації прав і гарантій працівників шляхом проведення перевірок  роботодавців, які  використовують  найману  працю  і не наділені правом проводити оперативно-слідчі дії  для встановлення   фактів, що підтверджують  або спростовують  проведення роботодавцем або працівником не зафіксованих у письмовій   формі дій.

Зазначаємо, що державні інспектори праці грунтують свої висновки на підставі документів, ведення яких передбачено чинним трудовим законодавством .