Районна газета

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЧЕРЕЗ 100 РОКІВ ПІСЛЯ ПРОГОЛОШЕННЯ УНР УКРАЇНА ВСЕ ЩЕ БОРЕТЬСЯ ЗА СВОЄ МІСЦЕ СЕРЕД ВІЛЬНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДЕРЖАВ, – ІВАННА КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ

Маючи досвід боротьби за незалежність України на початку  XX століття, ми шукаємо відповіді, намагаємося зрозуміти, що пішло не так, і які уроки потрібно винести, аби не допустити подальших помилок», – про це зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ, виступаючи з промовою на урочистому заході з нагоди 100-річчя спадщини Української Народної Республіки у Нью-Йорку.

 Проводячи паралелі з подіями, що супроводжували Україну в боротьбі за незалежність, Іванна Климпуш-Цинцадзе згадала про приклади з власного життя. «Для мене ця трагічна і водночас героїчна боротьба є важливою частиною сімейної історії. Я зростала на розповідях про мого діда, Дмитра Климпуша, одного з лідерів Карпатської України. Він вважав, що українці, як і будь-яка інша нація, заслуговують на власну державність. Він і вся його родина заплатили високу ціну за віру і любов до України», – додала Віце-прем’єр-міністр.

 Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що без міцної і безпечної України складно буде зберегти стабільність і безпеку на Європейському континенті: «Захід разом з вільною та безпечною Україною матиме нові перспективи. Вибір простий: виграти разом з Україною, або не мати реального майбутнього.  Ось чому Україні не можна чекати на порозі НАТО та ЄС».

 "Ще в 1930-х рр. міністр закордонних справ Української Народної Республіки Олександр Шульгін писав, що тоді, коли Україна відновить власну незалежність, вона має стати частиною європейського союзу, який існуватиме», - сказала Віце-прем’єр-міністр.

 За її словами, Росія намагається переконати наших західних партнерів у тому, що Україна небезпечна та нестабільна країна. «Ми не можемо стати жертвою російської пропаганди про те, що нібито Україна є «слабкою державою». Ця так звана «слабка» держава зуміла розпочати і проводить низку структурних реформ, які охопили майже всі сфери суспільного життя – від децентралізації, медицини, освіти до фундаментальних реформ у безпековій, судовій системах та у правоохоронних органах. Кожен день ми працюємо, щоб стати ближче до ЄС та НАТО. І тому надважливою стала ініціатива Президента щодо закріплення європейської та євроатлантичної інтеграції в Конституції України», - переконана Віце-прем’єр-міністр.

 «Темпи реформ можуть бути не такими швидкими, як би нам хотілося. Але ми віддаємо перевагу стабільній еволюції,  а не дестабілізуючим непродуманим миттєвим змінам», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала США за політичну підтримку, внесок у розвиток оборонних спроможностей України та підтримку процесу реформування.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/cherez-100-rokiv-pislya-progoloshennya-unr-ukrayina-vse-shche-boretsya-za-svoye-misce-sered-vilnih-yevropejskih-derzhav-ivanna-klimpush-cincadze